O nas

O nas

Nasze przedszkole jest położone w malowniczym zakątku gminy Pruszcz Gdański, z dala od zgiełku miasta, a jednocześnie bardzo blisko gdańskich osiedli Maćkowy, Lipce, Cztery Pory Roku i obwodnicy trójmiejskiej.

Oferujemy całodzienną opiekę dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą w godzinach 6:30 – 17:00 od poniedziałku do piątku. Dzieci w wieku od 2,5 do 7 lat przebywają w trzech grupach: Elfy, Krasnale i Skrzaty. Maluszkami w wieku 1,5 -2,5 lat opiekują się ciocie w grupie przedprzedszkolnej.

Istnieje możliwość zapisu dziecka do przedszkola przez cały rok szkolny w miarę wolnych miejsc. Wykształcona kadra realizuje program dydaktyczny zgodny z obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego.

Budynek i sale w przedszkolu

Budynek, w którym znajduje się placówka, jest nowoczesny, zbudowany zgodnie z obowiązującymi standardami europejskimi. Spełnia wszystkie wymogi bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu dzieci. Został wyposażony w instalację odgromową i przeciwpożarową (hydranty, gaśnice). Droga ewakuacyjna jest zabezpieczona, oznakowana z zainstalowanym oświetleniem ewakuacyjnym i awaryjnym.

Placówka mieści się na parterze budynku dwukondygnacyjnego. Wszystkie pomieszczenia posiadają 3 metry wysokości, rozszczelniane okna oraz wentylację grawitacyjną. Do dyspozycji dzieci są 3 sale, odrębne dla każdej grupy wiekowej, każda z bezpośrednim dostępem do łazienki. W kolorowych salkach są odpowiednio dobrane do wieku zabawki, gry edukacyjne i pomoce dydaktyczne wspomagające prawidłowy rozwój dziecka i  jednocześnie dające gwarancję fantastycznej zabawy. W każdej sali znajdują się różnorakie kąciki zainteresowań ze zbiorami książek, lalek, samochodzików, klocków, gier i układanek oraz zabawek niezbędnych do zabawy w dom czy sklep.

Teren przedszkola ma łączną powierzchnię 2200 m2, z czego 2/3 to tereny zielone. Do dyspozycji dzieci jest duży ogród podzielony na 4 części: plac zabaw, ogródek warzywno-kwiatowy, część sportową oraz część wypoczynkową. Plac zabaw jest wyposażony w atestowane zabawki ogrodowe. Wspólnie z dziećmi obserwujemy rozwój roślin i kwiatów, które dzieci same posadziły w naszym ogrodzie warzywno-kwiatowym. W części sportowej są prowadzone zabawy, gry i zajęcia ruchowe. Na tarasie na brzegu trawnika dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności plastyczne poprzez rysowanie kredą.

Przedszkole jest położone przy ulicy Kasztanowej w Borkowie. Na terenie należącym do placówki znajduje się 8 miejsc parkingowych.

Posiłki

W budynku znajduje się zaplecze kuchenne spełniające wszystkie wymogi żywienia zbiorowego, w którym gotowane są świeże i dobrze zbilansowane posiłki. W ciągu dnia dzieci otrzymują 4 smaczne i zdrowe posiłki, przygotowywane na miejscu przez profesjonalny personel. Uwzględniamy indywidualne zalecenia dietetyczne.

Data dodania: 2017-11-05 18:50:24
Data edycji: 2019-09-29 17:03:28